امیدوارم ارزش صبر کردن رو داشته باشه :)

جستجو در وبسایت

مرا با نام دوستانم صدا کن: وبلاگ‌هایی که می‌خوانم.


یکی از اهدافی که برای وبلاگ داشتم، انتشار و به اشتراک گذاشتن چیزای مفید بود دیگه، درسته؟ در راستای رسیدن به این مهم(:دی)، یه لیست از وبلاگ‌هایی رو که دنبال می‌کنم، توی این صفحه قرار می‌دم. البته افتخار دوستی با تمام این عزیزان رو ندارم. نکته‌ی مهم توی این لیست اینه که به همه‌ی این سایت‌ها، نه منظم، اما دائم سر می‌زنم. اگر می‌خواستم این نکته رو مدنظر قرار ندم، این لیست خیلی طولانی می‌شد.

طبیعتا این لیست در طول زمان تغییر می‌کنه.


سکان‌آکادمی

کلا خیلی‌وقت بود دیگه وبلاگ نمی‌خوندم. وبلاگ که می‌گم منظورم همه‌جورشه. از وبلاگ‌های شخصی بگیر…،تا سایت‌هایی مثل همین سکان. تابستون پارسال سر یه مشکل کاری باهاش آشنا شدم و از اون موقع تا الان کم‌وبیش دنبالش کردم. از ایده‌ی بهزاد مرادی خیلی خوشم میاد: کار با کیفیت. با عقیده‌ی من خیلی همخونی داره. نه اینکه موفق بوده باشم؛ اما تا جایی که یادم میاد سعی کردم سقف یک کار رو براش در نظر بگیرم حتما. امیدوارم در بهار آینده inbinary.ir رو راه بندازم؛ وبسایتی که مشابه همین سکان خواهد بود.


سحر شاکر

وبلاگ سحر شاکر اولین وبلاگی بود که بعد از مدت‌ها دوری از وبلاگ‌گردی، بهش رسیدم(از طریق سکان‌آکادمی با این وبلاگ آشنا شدم. گاد بِلِس تکنولوژی). می‌گن برای پیدا کردن مسیر درست، یکی که توی مسیر درست قرار داره رو پیدا کن، و ببین اون چه کسانی رو دنبال می‌کنه. برای من، سحر شاکر و وبلاگش حکم اون یک نفر رو داشت. توی درباره‌ی من، از دوستانی تشکر کرده بودم که ناخواسته به من یادآوری کرده بودند که وبلاگ‌نویسی رو دوست دارم، یکیش سحر بود.

سحر از توسعه‌ی فردی، برنامه‌نویسی، لینوکس، زبان انگلیسی، و به طور کلی چیزهایی که واقعا می‌تونند به درد بخور باشند می‌نویسه. سحر همچنین طبع طنز خوبی هم داره.


حسین قربانی

یکی از اتفاقات خوبی که امسال برام افتاده، آشنایی با حسین بوده. با حسین از طریق وبلاگ سحر آشنا شدم. جدی‌جدی خدا برکت بده به تکنولوژی، چیه این تکنولوژی اصلا؟ تمام تن و بدن من داره می‌لرزه!

حسین در عین متواضع بودن، دید خیلی خوبی روی مسائل داره. از اتفاقات روزمره تا مباحث تخصصی. به نظرم این دید خیلی خوب، از تجربه زیادش میاد. علاقه‌مند به برنامه‌نویسی، فیلم، و سفره. حسین هم طبع طنز داره و اون رو می‌شناسه.

از اطلاعات شغلی و تحصیلی حسین چیزی در دسترس ندارم…از این جهت یکم مرموزه:دی.


حمید پهلوان

با حمید از طریق اینستاگرام سحر آشنا شدم، البته نه مستقیما. از طریق سحر با شاهین کلانتری آشنا شدم، از طریق شاهین کلانتری با ادریس میرویسی آشنا شدم، و بالاخره از طریق ادریس میرویسی با حمید آشنا شدم. به عبارتی من اگه می‌خواستم شخص «ویتو کورلئون» رو ببینم، انقدر واسطه سر راهم نبود:دی. اینه که می‌گم سحر شاکر از آدم‌هاییه که آدم‌های درستی رو دنبال می‌کنه. ای بابا از همه، حتی دون کورلئون حرف زدیم، به‌ جز خود حمید:دی.

حمید پهلوان از اوناییه که روی جزییات خیلی دقت داره. مثلا اگه براش آهنگ بفرستی، یه تحلیل، هرچند کوتاه روش انجام می‌ده. برنامه‌نویس، چندوجهی، و با برنامه‌ست. توی این لینکی که گذاشتم خیلی وقته چیزی منتشر نکرده، اما نوشته‌هاش عمق داره و مفهومیه.


جادی

با جادی نمی‌دونم از کجا آشنا شدم. جادی برای برنامه‌نویس‌ها(اکثرشون) نیازی به معرفی نداره. جادی توی این حوزه، یعنی برنامه‌نویسی، به قول خارجی‌ها یک Influencer به حساب میاد.

نکته‌ی مهمی که باعث می‌شه من جادی رو دنبال کنم، شخصیت خیلی باحال و پرانرژی اونه. مثلا سر فیلم آموزشی Git که توی فرادرس منتشر کرده انقدر خندیدم که حد نداره:دی(اگه یه وقتی این دوره رو دیدین، وقتی داره یه باگ رو نقاشی می‌کنه به چهره‌اش دقت کنید.) به جز این مورد، برداشت من از شخصیت جادی یک فرد اعتدال‌گراست. من روی هیچ‌چیز تعصب ندارم؛ به جز اعتدال. و خب همین باعث می‌شه دوروبر این جور شخصیت‌ها بپلکم.


طبیعتا این لیست در طول زمان تغییر می‌کنه.