امیدوارم ارزش صبر کردن رو داشته باشه :)

جستجو در وبسایت

کامنت شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد. ممنونم.

2158 /

روزنگاری طنز(شاید!)

“سندروم باینری” یا “فرصت‌ها را نباید از دست داد”


این پست رو در ساعت بیست‌وسه‌وپنجاه‌ونه دقیقه‌ی روز جمعه بیست‌وسوم شهریور، در حالی می‌نویسم که قبلش مشغول دیباگ کردن نمایش پست‌های مرتبط وبلاگ بودم که یهو این موضوع به ذهنم اومد. باید می‌نوشتمش، چون همین الانشم کلی عنوانِ کلی تو گوشیم هست که به ذهنم می‌رسیده، اما چون هنوز وبلاگ نداشتم نمی‌نوشتم و الان هم هیچ ایده‌ای ندارم که منظورم از اون عنوان‌های کلی چی بوده!

چندماهیه که سندروم باینری دارم. یعنی به صورت وسواسی ترجیح میدم از اعدادی استفاده کنم که در مبنای دو باشند. اعداد مبنای دو یعنی یک، دو، چهار، هشت، شونزده و به همین ترتیب. مثلا در طراحی همین وبلاگ برای اندازه‌های المان‌های مختلف سعی کردم از اعداد مبنای دو استفاده کنم! تا جایی که می‌شده البته! یا اگر دقت کنید برای هر سری از عکس‌نوشته‌ها، چهارتا عکس درست می‌کنم. یا این ستون کناری وبلاگ مثلا؛ “هشت” پست آخر وبلاگ و “چهار” پست آخر اینستاگرام!

درحال پیدا کردن مشکل نمایش ندادن پست‌های مرتبط بودم که باز یهو یاد این قضیه افتادم. با خودم گفتم این رو میشه بعضی جاها رعایت کرد، ولی بعضی جاها نه. مثلا زندگی زناشویی رو در نظر بگیرین، خب دو به توان صفر میشه یک، همسر آدمم یکیه.(البته این قضیه در عمل واسه ما ساده‌دلا و وبلاگمون صدق میکنه و بیرون از همین دامنه‌ی بالا سمت چپ مرورگر وجود خارجی نداره. چی؟ مروگرت فارسیه؟ خب نباید باشه برادر/خواهر من). بعد گفتم خب دو به توان یک میشه دو. زن و شوهر هم دوتا هستن. حالا مشکل از اینجا شروع میشه! شما باید تعداد افراد خانواده‌ات عددی باشه در مبنای دو. مثلا نمی‌تونی چهارتا تا بچه داشته باشی، چون با خودتون می‌شین شش‌تا! توی این‌جور موارد یا باید به دوتا اکتفا کنید و ببندین بره(پرونده رو منظورمه) یا واسه درمان این سندروم دنبال یک متخصص بگردین.

یعنی می‌خوام بگم خیلی باید مراقب باشی! یعنی دیر بجنبی 32ات می‌شه 64، 512ات 1024!

دیر بجنبی اون دو به توان صفر مساوی یکی که قرار بوده با تو بشه دو به توان یک، یه دو به توان صفر دیگه گیر آورده و با همدیگه دارن دنبال یه دو به توان شش متری می‌گردن که برن سر خونه زندگی‌شون!

یکم دندون رو جیگر بذاری اون دو به توان صفر یا یک درآمدت می‌شه دو به توان سه، بعد می‌تونی دو به توان هرچی خواستی راحت‌تر زندگی کنی!(توان‌دوهای این قسمت از متن به علت نوسانات بازار ارز{نوسان که چه عرض کنم، نمودار خطی در حال رشد} درحال به‌روز رسانی می‌باشند).

این پست در ساعت 00:37 شنبه 24 شهریور به پایان رسید.

پست های مرتبط با این پست

 • وایز
  1206 / 970631

  سندروم باینری از پست به شخص بازدیدکننده واگیر داره ، الان یکم روی من تاثیر داشت باید سریع درمان کنم 😂😂😂

  پاسخ
  • رضا
   1619 / 970631

   مشکلی نیست، بعد از تایپ دستات رو با الکل بشور 😁

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید. دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.

وارد کردن دیدگاه، نام و ایمیل ضروری می باشد. ایمیل شما منتشر نخواهد شد. کامنت شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.