عکس پست وبلاگ در آبان

در آبان به وبلاگ چه خواهد گذشت؟

عکس چی می‌گه؟

تا به اینجای کار نتونستم اون طور که دوست داشتم و برنامه‌ریزی کرده بودم توی وبلاگ فعالیت کنم؛ به هزارودو دلیل. البته بابتش خیلی ناراحت نیستم، فکر می‌کنم تا بیفتم رو روالش یکم طول بکشه. این شد که پا شدم/نشستم یه لیست از پست‌هایی که توی صف نوشتن(توی ذهنم البته) هستن تهیه کردم. نوشتن کارهایی که قراره انجام بشه، توی عملی شدن‌شون خیلی تاثیرگذاره لامصب! این رو اول از پدرم یاد گرفتم که همیشه یه کاغذ کوچیک داره و کارهای روزانه‌اش رو می‌نویسه، بعدا هم چندجا مطالبی در مورد تاثیر ذهنی این کار خوندم.

امیدوارم بتونم کامل بهشون بپردازم و برسونم‌شون به مرحله‌ی انتشار. توی این لیست بعضی‌هاشون قراره یک سری باشن و ادامه دار، بعضی‌هاشونم نه؛ یک پست و تمام.

۱. معرفی کتاب “عقاید یک دلقک”

این پست از چند جهت با پست‌هایی که تا الان منتشر کردم متفاوته. معرفی “عقاید یک دلقک” اولین پستی می‌شه که از زبان گفتاری براش استفاده نمی‌کنم و اون رو به زبان نوشتاری می‌نویسم. همچنین این پست اولین پستی خواهد شد که به صورت دقیق‌تری، می‌شه اون رو در دسته‌بندی کتاب در وبلاگ قرار داد.

در پستی که برای معرفی این کتاب خواهم نوشت، سعی می‌کنم ساختر منظم‌تری به محتوا بدم.

۲. شروع یک دوره آموزش متنی با موضوع Front-End

یکی از چیزهایی که بهش اعتقاد دارم، اصولی انجام دادن هر چیزه. البته اینکه اعتقاد دارم، به تنهایی کافی نبوده و نیست، به همین علت سعی می‌کنم این اعتقاد در عمل نمود پیدا کنه.

در موارد زیادی، حتی تا سطح پیشرفته جلو رفتم و بعد شروع کردم به لنگیدن. این لنگیدن به خاطر قوی نبودن فوندانسیونم بوده. این یکی از علت‌هاییه که می‌خوام همچین دوره‌ای رو شروع کنم و هم‌زمان با یادگیری، دانسته‌هام رو توی یه ساختار قابل قبول در وبلاگ قرار بدم. بازی دوسربردی می‌شه؛ هم من به نحو عالی‌ای یاد می‌گیرم(یاد دادن خیلی توی یادگیری تاثیر داره، خیلی)، هم کسانی که دنبال یادگیری این مهارت باشند. ضمن اینکه منتشر کردن آموخته‌ها توی وب، یک جورایی ادای دینی محسوب می‌شه به خاطر تمام چیزهایی که توی این محیط یاد گرفتم؛ که تعدادشون کم هم نیست.

۳. شروع یک سری پست، با موضوع بررسی جزئی فیلم‌های سینمایی

یکی از چیزهایی که از همون اوایل که فکر ساخت وبلاگ به سرم زده بود، نوشتن پست‌هایی برای بررسی و اگه بشه اسمش رو گذاشت نقد، نقد فیلم‌هایی بود که از دیدن‌شون رو از دوران راهنمایی شروع کرده بودم، و از اواخر دبیرستان بیش‌تر به سمتش کشیده شدم. البته بدیهیه که این پست‌ها صرفا دیدگاه منه و لزوما نمی‌تونه درست و دقیق باشه. یه چیزی تو مایه‌های “این کارت صرفا برای…صادر شده است و فاقد اعتبار قانونی می‌باشد.” 😁

عنوان این پست‌ها، عنوان فیلم خواهد بود+یک نقطه‌ویرگول+عبارت “یک بار دیگر”. این عبارت “یک بار دیگر” به این علت مورد استفاده قرار می‌گیره که کم پیش اومده من فیلمی رو فقط یک بار ببینم. این پست‌های ادامه دار با بررسی فیلم “پدرخوانده” شروع می‌شن.

می‌بینید تو رو خدا؟ ما ساده‌دلا از مدت‌ها قبل از اینکه وبلاگی در کار باشه عنوان پست‌هامون رو هم انتخاب کردیم! 🤪

۴. سروسامان دادن به دسته‌بندی تاریخ

انصافا خیلی زشته! به عنوان یکی از علایق مهم اینجانب در زندگی، دسته‌بندی تاریخ فقط یه بکگراند خوشگل داشته باشه و عملا در حال بیت خوردن باشه(معادل خاک؛ با این استدلال که می‌گن آدم از خاک تشکیل شده و اینا…).

قصد دارم گریزی به جنگ جهانی دوم بزنم و با نوشتن یه پست مرتبط با این زمینه، استارت شروع به کار این دسته‌بندی رو بزنم. باتری خالی نکرده باشه خوبه!


اتمام و انتشار چند پست با موضوعات مختلف هم از کارهایی هست که قراره انجام بشه.

برنامه‌های خیلی زیادی برای وبلاگ دارم، اما از قدیم می‌گن سنگ بزرگ نشانه‌ی نزدنه. عارضم به خدمتتون از اون جایی که من دقیقا می‌خوام بزنم و عین فیلم‌های تارانتینو حمام خون راه بندازم، به بیان این چهار مورد بسنده می‌کنم! 😁

شاید جلسه بعد یه کوئیز بگیرم، آمادگی داشته باشین. درسمون شد تا آخر دسته‌بندی تاریخ.

تگ‌ها
دیدگاه‌ها
 • pingback Front-End Developer Handbook/مقدمه/احمد آزاد-آبادان – رضا سنگ‌سفیدی؛ دنیای باینری، فیلم و خالی کردن آب حوض!

 • pingback وبلاگ در دی‌ماه – رضا سنگ‌سفیدی؛ دنیای باینری، فیلم و خالی کردن آب حوض!

 • حسین - ۱۹ آبان ۱۳۹۷

  رضای عزیز
  سلام
  می‌شه گفت منتظر هر چهار عنوان کلی خواهم بود. من منتظر و انشالله کارهای جدید رو هم زودتر شروع کنی و البته برای ما بگی. راستی این کوئیزی که می‌گیری تو نمره پایان ترم تاثیر داره؟
  موفق باشی

   رضا - ۱۹ آبان ۱۳۹۷

   سلام حسین‌جان.
   پست مربوط به «عقاید یک دلقک» تقریبا تمومه. «پدرخوانده» انشالا توی همین هفته. فرانت اند یخورده سنگینه فقط😜 واسه اون پست مربوط به تاریخ هم خیلی هیجان دارم خودم! موضوعش خیلی جذبم کرده.
   خوشحالم که تونسته نظرت رو جلب کنه.
   قطعا. مطالب حذفیه😄
   مخلصیم.

  ارسال دیدگاه جدید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.